دوشنبه 1400/02/13 - 11:07 ghom-admin
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم تشریح کرد

توزیع ۲۰۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان/ صرف ۴۲ میلیارد تومان اعتبار در پروژه های عمرانی بسیج سازندگی

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان قم گفت: بیش از ۲۰۰ هزار بسته معیشتی سال گذشته تامین و بین نیازمندان توزیع شد که سهم سپاه از این تعداد بسته توزیع شده ۹۵ هزار بسته بوده است؛ همچنین فروردین امسال ۳۷ هزارو ۷۷۶ بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع کردیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی استان قم، سرهنگ محمود داود آبادی در نشست خبری که به مناسبت هفدهم اردیبهشت سالروز تاسیس سازمان بسیج سازندگی با حضور خبرنگاران برگزار شد، با اشاره به اقدامات عمرانی سازمان بسیج سازندگی استان قم اظهار کرد: سال گذشته ۹۷ واحد مسکونی در روستای ابراهیم آباد از توابع معمولان که درگیر سیل اخیر در این منطقه شده بودند احداث کردیم و امسال نیز پس از وقوع زلزله در شهر سی سخت، در راستای لبیک به فرمان مقام معظم رهبری در کمک رسانی به مردم این شهر، احداث ۵۰ واحد مسکونی را با مشارکت مردم، خیرین و گروه های جهادی آغاز کردیم.

جانشین فرماندهی قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان قم از احداث ۲۱ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد خبر داد و گفت: احداث این پروژه با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال به صورت مشارکتی از اسفند ماه آغاز شد که در این مدت بیش از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: همچنین احداث زمین ورزشی، حفر چاه در ۴ روستا و بازسازی ۱۲۵ واحد مسکونی محرومین از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه عمرانی بوده است.

وی با اشاره به احداث مدرسه روستای چشمه شور گفت: آبرسانی به ۲۵ روستا را در دستور کار داریم که بخش عمده هزینه‌های این پروژه ها توسط خیرین تامین شده است؛ مجموعا برای این پروژه های عمرانی بیش از ۴۲ میلیارد تومان هزینه در بر دارد که بیش از ۵۰ درصد آن توسط مردم تامین شده است.

داودآبادی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای کمک های مومنانه به نیازمندان تصریح کرد: بیش از ۲۰۰ هزار بسته معیشتی سال گذشته تامین و بین نیازمندان توزیع شد که سهم سپاه از این تعداد بسته توزیع شده ۹۵ هزار بسته بوده است؛ همچنین فروردین امسال ۳۷ هزارو ۷۷۶ بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع کردیم.

وی پرداخت ۶۰۰ میلیون تومان اجاره‌بهای محرومین را موردتوجه قرارداد و یادآور شد: ۵۶۰ گروه جهادی در سازمان بسیج سازندگی فعالیت دارند که از این تعداد ۱۱۵ گروه جهادی طلاب هستند که این گروه‌های طلاب در دو اقدام شاخص قرارگاه ویژه خوزستان با حضور ۴۰۰ نفر به مدت ۲۵ روز و گروه ۲۰۰ نفره سلامت‌محور طرح شهید سلیمانی اقدامات ویژه‌ای انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه بر اساس تقسیم بندی صورت گرفته استان قم به همراه روستاها شامل ۱۲۲ محله است گفت: سال گذشته ۱۲ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پرداخت شده و برای ۷۳۶ نفر اشتغال ایجاد کرده ایم؛ سرانه اشتغال قریب به ۴۰ میلیون تومان است که این عدد در مشاغل خانگی با ۱۵ میلیون تومان محقق می شود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قم با اشاره به وجود ۲۴۰ صندوق مردم یار در استان گفت: زیر مجموعه این صندوق ها بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر فعال هستند.

داودآبادی به ظرفیت بالای نیروگاه های خورشیدی خانگی اشاره کرد و افزود: ۵۰۰ واحد سلولهای نیروگاه خورشیدی سهم استان است که مجموعا راه اندازی هر نیروگاه ۸۵ میلیون تومان هزینه داشته و آورده سی میلیون تومانی سهم سرمایه گذار است و مابقی از طریق تسهیلات تامین می شود که سرمایه گذار با ۶ماه تنفس می تواند پرداخت اقساط را آغاز کند؛ این ظرفیت در قم مغفول مانده و باید بتوان با استفاده از ظرفیت های اطلاع رسانی امکان تحقق آن را فراهم کرد.

 وی با اشاره به اینکه در دهکده اقتصادی مقاومتی قم نیز در ۶ عرصه و ۱۸ رسته شغلی تمرکز کردیم تا الگوی اقتصاد مقاومتی را در کشور رقم بزنیم، خاطرنشان کرد: در این دهکده تمرکز بر مشاغلی همچون دام و طیور، باغبانی، زراعت شیلات و گردشگری بوده و این دهکده در جاده قدیم قم کاشان فعال است.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)